راه حل های اینترنت اشیا، داروسازی نسل بعدی را تقویت می کند

راه حل های اینترنت اشیا، داروسازی نسل بعدی را تقویت می کند

راه حل های اینترنت اشیا، داروسازی نسل بعدی را تقویت می کند

یک دستگاه اینترنت اشیا معمولی شامل یک حسگر یا مجموعه ای از حسگر ها و سخت افزار ارتباطی برای انتقال داده می باشد.
به طور مثال در یک کارخانه تولیدی داروسازی، شبکه ای از حسگر ها در سراسر کارخانه برای نظارت بر دما و رطوبت می توان در نظر گرفت،این حسگر ها به یک مرکز نظارت مرکزی یا یک سرور منتقل می شوند.
یک ابزار IOT  خلاصه ای از داده ها را سازماندهی و ارائه میکند و در صورت بروز هر گونه مشکل به کارکنان هشدار میدهد و این امر میتواند بر کیفیت محصول اثر گذار باشد.

انتظار می رود پیشرفت در این زمینه ادامه دار باشد و باعث کاهش هزینه حسگر و افزایش پوشش شبکه بی سیم  و استفاده گسترده تر از این نوع دستگاه ها شود، زیرا شرکت ها یاد می گیرند که چگونه می توان از داده های تولید خروجی با ارزش تری را استخراج کنند و آن ها را با  ابزار های قدرتمند تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته ترکیب کنند.

چگونه از دستگاه هایIOT در داروسازی استفاده میشود؟

یکی از مزایای اصلی دستگاه های اینترنت اشیا استفاده از جریان های داده های مفیدی که همیشه وجود داشته اند اما دسترسی به آن ها آسان نبوده است و یا به عبارت دیگر می توان گفت ـآنها دید بی سابقه ای را در فرآیند ها و سیستم ها حیاتی فراهم می کنند.
یکی از نمونه های توسعه اینترنت اشیا در صنعت دارو می باشد، می توان در مراحل آزمایشی  انسانی  از حسگر های پوشیدنی اینترنت اشیا  استفاده کرد تا داده های مربوط به اثر بخشی و عوارض جانبی دارو های آزمایشی را در مراحل آزمایشی نظارت کرد و از آن ها گزارشی به دست آورد
سپس متخصصان می توانند به این داده ها دسترسی داشته باشند و در زمان دسترسی دوز داروها را برای بهینه سازی درمان تنظیم کنند.

  بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت اینترنت اشیا باعث پیشرفت های قابل توجهی در تولید طیف گسترده ای از محصولات، از جمله دارو ها شده است.دستگاه های اینترنت اشیا می تواند عملکرد را بهبود ببخشد، هزینه ها را کاهش دهد و بار انطباق با مقررات را کاهش دهد..

  

0 نظر تا الان ثبت شده است.

نظر خود را ثبت کنید